Ви є тут

Квітень 2017

Президент України у прокатедральному соборі святого Олександра


Під час Вігілійної Служби Божої, у часі Євхаристії, у нашому храмі з'явився Президент України з родиною. Він привітався із присутнім у храмі послом Японії, а також іншими поважними гостями. Окремо відбулося вітання із Апостольським нунцієм в Україні Архієпископом Клаудіо Ґуджеротті. Також Президент привітав вірних. Перебував у храмі недовго.

Велика Субота. Вігілія Христового Воскресіння під проводом Апостольського нунція в Україні Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті. 15 квітня 2017 року.


Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті у співслужінні із священиками парафії святого Олександра відслужив Вігілійну Святу Месу у нашом храмі. Традиційно вона розпочалася Літургією Світла. Біля храму розпалили багаття та запалили пасхал, який у темряві занесли у храм.

Велика п'ятниця. Літургія Страстей Господніх під проводом Апостольського нунція в Україні Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті. 14 квітня 2017 року.


Собор святого Олександра заповнений парафіянами, але тут панує тиша. Це єдине богослужіння у році, яке починається без знаку хреста і привітання. На початку Богослужіння Страсної П'ятниці Його Преосвященство Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті підходить до вівтаря та лягає хрестом на знак покути та поклоніння Жертві Христовій. За кілька хвилин він встане і прокаже одну із найсильніших проповідей, які ми коли-небудь чули, але зараз ми всі роздумуємо над тими стражданнями, які пережив Христос задля нашого спасіння.

Великий Четвер. Літургія Господньої Вечері під проводом Апостольського нунція в Україні Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті. 13 квітня 2017 року.


13 квітня 2017 року, у Великий Четвер, урочисту Божу Службу Господньої Вечері у прокатедральному соборі святого Олександра очолив Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. Йому співслужили священики парафії, а також священики із інших парафій міста Києва. Отець Віталій Безшкурий, настоятель парафії, на початку Служби Божої привітав Його Преосвященство, подякував за відкритість і згоду приєднатись до вірян на усі дні святого Трідіума, а також попросив очолити відправи цих днів.

ПАРАФІЯЛЬНІ ОГОЛОШЕННЯ НА НЕДІЛЮ ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ


Рік А, ІI тиждень псалтирі
Колір літургійних шат - червоний

Літургійні читання:
Ді 10, 34а. 37-43
Кл 3, 1-4 або 1 Кор 5, 6б-8

Йн 20, 1-9

Вербна Неділя у соборі святого Олександра

Сьогодні розпочався Великий Тиждень!
Великий Тиждень, який східна традиція ще називає Страсним, розпочинається Вербною неділею. Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою – з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітіння верб, і їхні гілки прийнялося святити, назва свята змінилася: білоруське Вербніца, болгарське Цветніца, сербське Цвети, словацьке Квітна неділя (в деяких місцевостях України Вербну називають саме так).
Літургія цього дня згадує урочистий в’їзд Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і хресної смерті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!» Урочистий в’їзд Ісуса в Єрусалим описаний в усіх чотирьох Євангеліях, отже, цій події всі вони надають особливого значення.

Перше паломництво Лицарів Колумба відбулося

8 квітня 2017 року відбулося перше сімейне паломництво Лицарів Колумба Ради святого Олександра до Бердичева. Лицарі з дружинами відвідали Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію. Отець Артур Томашевський відправив Службу Божу у намірах Ради, під час проповіді акцентував увагу на важливості єдності кожної людини з Богом та особливо наголосив на значенні Діви Марії для християн та Лицарів Колумба зокрема.

ПАРАФІЯЛЬНІ ОГОЛОШЕННЯ НА НЕДІЛЮ СТРАЖДАНЬ ГОСПОДНІХ (ВЕРБНА, ПАЛЬМОВА, КВІТНА)


Рік А, ІI тиждень псалтирі
Колір літургійних шат - червоний

Літургійні читання:
Мт 21, 1-11
Іс 50, 4-7

Флп 2, 6-11

Мт 26, 14 – 27, 66 або Мт 27, 11-54

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ ВЕЛИКОДНЯ 2017 РОКУ

Оголошуємо розклад богослужінь на Великий тиждень!

Сторінки

Сайт утримується коштом ради Лицарів Колумба св. Олександра (#16626).
Автор матеріалів, якщо не зазначено інше - Ірина Ролінська
Використання матеріалів сайту дозволене виключно за умови розміщення прямого посилання на матеріал або головну сторінку сайту

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer