Ви є тут

Папа призначив ординарія Києво-Житомирської дієцезії


У неділю, 30 квітня 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Преподобного о. Віталія Кривицького, SDB, настоятеля парафії святого Петра в м. Одесі, Єпископом Київсько-Житомирської дієцезії в Україні. Архієпископ Петро Мальчук, попередній Ординарій дієцезії, раптово помер 27 травня 2016 року. Після його смерті Апостольським Адміністратором вакантного осідку Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні був призначений єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії. Майже рік дієцезія чекала нового ординарія.

Єпископ-номінат Віталій народився 19 серпня 1972 року в Одесі. У 1987 році розпочав підпільне формування в рідному місті під проводом салезіянина о. Тадеуша Хоппе, вступивши 1990 року до Салезіянського Згромадження святого Івана Боско. Після навчання у Краківській Духовній Семінарії, 24 травня 1997 року прийняв пресвітерське рукоположення.
Душпастирське служіння отець Віталій спочатку здійснював, як парафіяльний вікарій в Одесі (1997-2004). Від 2004 до 2012 року очолював парафію та салезіянську спільноту в Користишеві на Житомирщині. Далі, протягом двох років, священик служив у Перемишлянах на Львівщині, а від 2014 призначений настоятелем парафії святого Петра в Одесі.
Пригадаємо, що Київсько-Житомирська дієцезія, стала вакантною після несподіваного відходу до вічності її попереднього Ординарія архиєпископа Петра Мальчука, що упокоївся 27 травня 2016 року. Вона об’єднує римо-католицькі парафії Київської, Житомирської, Черкаської та Чернігівської областей. Катедральний собор святої Софії розташований у Житомирі, статус співкатедрального має собор святого Олександра у Києві.


Комунікат Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

30 квітня 2017 року Святіший Отець Франциск призначив Вельмишановного Отця Віталія Кривицького SDB Єпископом Ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії. З великою радістю ми прийняли звістку, що Київсько-Житомирська отримала свого пастиря. Бажаємо Єпископу Номінату щедрих Божих благодатей та сили в служінні Божому народу.

З молитвою
Римсько-католицькі єпископи України
30 квітня 2017 року
N. 21/2017

Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті прокоментував для читачів CREDO вибір нового єпископа Києво-Житомирської дієцезії:
— Це великий день для усієї Католицької Церкви в Україні. Тому що Києво-Житомирська дієцезія має важливе значення як історично, так і стратегічно. Перш за все треба зважати що це є дієцезія в столиці України. І друга справа, що у цій дієцезії є Житомир, який у свою чергу також, має велику вагу для Римо-Католицької Церкви в Україні. Для усіх нас була несподіваною раптова смерть єпископа Петра Мальчука. І тому вибір нового єпископа вимагав трохи більше часу, хоча він все одно є у середній тривалості пошуку нового єпископа для дієцезії по всій Католицькій Церкві для усього світу. Можу це сказати, бо це не секрет, що о. Віталій був кандидатом Конференції Єпископату України. Коли йшла мова про новий вибір, то трималося під увагою усі пропозиції та усі потреби. Для Києва було необхідно дати Божу особу, яка би була особою глибокої віри, з культурною та національною ідентичністю якої усе має бути зрозуміло. І також із досконалим знанням української мови. Особу, яка би могла рухатися на офіційних рівнях, але в той самий час могла би відповідати на усі виклики у цьому великому мегаполісі, яким є столиця України. І в той самий час, це мала бути особа, яка би змогла висловити велику любов до тієї частини спільноти, яким є місто Житомир. Отець Віталій Кривицький народився у великому місті. Він завжди мав легкість у спілкуванні із багатьма людьми, також і на вищих рангах. І мав широкий досвід пастирської роботи у різних областях України, між якими і був цей регіон, ця Києво-Житомирська дієцезія. І також він мав тісний зв’язок із молоддю, яка є пріоритетом у житті Церкви. Якщо ти хочеш зрозуміти суспільство — ти маєш зрозуміти молодь. Думаю, що цей компонент є глибоко вираженим у досвіді отця Віталія. Ще одна особливість о. Віталія — це його близькість з отцем Тадеушем Хоппе,який його виховав, з яким він співпрацював, і яка є особливою постаттю для всього католицького світу України, враховуючи надзвичайний досвід і надзвичайне свідчення, яке він дав у найважчі роки комунізму. І, думаю, це одні серед численних мотивів, через які Святіший Отець Франциск схилився до вибору цього священика, враховуючи його великий життєвий досвід.

Джерело: CREDO
Джерело: Радіо Ватикану

Фото - Олена Кулигіна, прес-секретар акції "Папа для України"

Сайт утримується коштом ради Лицарів Колумба св. Олександра (#16626).
Автор матеріалів, якщо не зазначено інше - Ірина Ролінська
Використання матеріалів сайту дозволене виключно за умови розміщення прямого посилання на матеріал або головну сторінку сайту

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer