Ви є тут

Концерт польської хорової музики у виконанні хору CHAPS – Академічного хору ім. проф. Яна Широцкого Західнопоморського технічного університету зі Щецина (Польща)

5 травня 2017 року у нашому храмі відбувся Концерт польської хорової музики у виконанні хору CHAPS – Академічного хору ім. проф. Яна Широцкого Західнопоморського технічного університету зі Щецина (Польща) (Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS)).

Організатор заходу - Народна хорова капела "Днiпро". Концерт став результатом багаторічної співпраці капели «Дніпро» з хором-побратимом зі Щецину. Такі дружні культурні обміни і спільні виступи хори вже проводили неодноразово, починаючи з 2012 року.

На концерті хором CHAPS диригуватиме Катажина Борецька (Кatarzyna Ganczarska-Borecka), знаний у Польщі музикант та диригент.
Катажина народилась у Щецині. Грає на фортепіано з 5 років. Відтоді і співає: спочатку у дитячому хорі, далі в шкільні роки - у хорі Національної школи музики в Щецині, згодом – в університетському хорі під керівництвом Яна Широцького. У 2005 році закінчила факультет музичної творчості, освіти та інтерпретації за спеціальністю «церковна музика» (клас орган), а в 2006 році за спеціальністю - симфонічного диригування в Академії музики у Кракові. Під час навчання продовжувала співати у Краківському камерному хорі.
Катажина двічі брала активну участь в Міжнародній академії Баха, організованій проф. Хельмутом Ріллінгом, у 2007 році взяла участь у IV Міжнародному конкурсі молодих диригентів у Білостоці.
З 2006 року вона працює в Щецинському хорі для хлопців «Солов'ята» та хорі Західнопоморського технологічного університету ім. проф. Яна Широцького як акомпаніатор і диригент. Співпрацювала також з Міжнародною хоровою академією In Terra Pax як органіст. У листопаді 2013 року як піаністка була задіяна в проекті виконання African Sanctus D. Fenshawe’а. У січні 2014-го зіграла органну партію в прем’єрі Bethlejem W. Błażejczyka. У червні 2014 року в Академії музики в Познані диригувала оперою «Поргі та Бесс» Джорджа Гершвіна у концертній версії, у співпраці з Baltic Neopolis Orchestra, хором Західнопоморського технологічного університету ім. проф. Яна Широцького в Щецині, Адамом Кулісем і Анною Вільк.

Академічний хор імені проф. Широцкого Західнопоморського технологічного університету в Щецині (CHAPS) протягом 65 років популяризує польську музику в Європі та світі. Колектив виконує не тільки відомі національні пісні, а й твори, спеціально написані для CHAPS. Саме такі пісні лягли в основу програми концерту. Щоб представити повний контекст творчості своєї Батьківщини, виконавці розпочнуть концерт польською старовинною музикою. Серед давніх пісень особливе місце в репертуарі колективу посідає твір «Już się zmierzcha» (Вже смеркає) Вацлава з Шамотул. Професор Ян Широцкі, якого, на жаль, вже нема із нами, засновник і опікун колективу, розробив спеціальний просторовий спосіб виконання приспіву цієї пісні, який швидко став візитною карткою хористів зі Щецина.

У доповненні до першої частини концерту старовинної музики ми почули відомих польських композиторів духовної музики ХХ століття, таких як Павел Лукашевскі, Войцех Кілар, Генрик Міколай Гурецкі. Також наприкінці першої частини концерту Народна хорова капела «Дніпро» виконає декілька духовних творів.У другій частині CHAPS представить музику, натхненну польською поезією та фольклором. Концерт завершився піснями в хоровій обробці видатного композитора Марека Ясіньского.

Частина І
1. «Богородиця», автор невідомий
2. «Псалом 81», Міколай Гомулка
3. «Вже смеркає», Вацлав з Шамотул
4. «Desiderium Animae Eius», Міколай Желєньскі
5. «Нині відпускаєш», Павел Лукашевскі
6. «Agnus Dei», Войцех Кілар
7. «Амінь», Генрик Міколай Гурецкі

Частина ІІ
8. «Голосовий танець», Корел Ясперс
9. «Яким досконалим творінням є людина», Войцех Кілар
10. «Bzicem Kunia», Кароль Шимановскі
11. «Пане музиканте», Кароль Шимановскі
12. «Весірня пісня», СтанІслав Монюшко
13. «Прялка», Станіслав Монюшко
14. «Wilija», обр. Марек Ясіньскі
15. «Личаківське танго», обр. Марек Ясіньскі.Джерело відео

Сайт утримується коштом ради Лицарів Колумба св. Олександра (#16626).
Автор матеріалів, якщо не зазначено інше - Ірина Ролінська
Використання матеріалів сайту дозволене виключно за умови розміщення прямого посилання на матеріал або головну сторінку сайту

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer