Ви є тут

Cпільнота «Еффата»

Восени 2005 року декілька друзів (так вийшло, що тоді це були самі лише дівчата) вирішили збиратись разом не тільки для того, щоб приємно проводити час, але й для спільної молитви та ділення своїм життям з Богом. Зустрічались вони спочатку раз на місяць, але згодом почали збиратись один раз на тиждень – у четвер, який в подальшому став традиційним днем щотижневих зустрічей спільноти.
На молитві члени тоді ще молитовної групи отримали розпізнання, що хотіли б створити молитовно-євангелізаційну спільноту при парафії Святого Олександра, парафіянами якої всі вони були, оскільки прагнули служити рідній парафії всіма своїми дарами.
Але найбільшим їхнім бажанням було – творити справжню християнську спільнотову родину, де кожен буде ділитися і зростати в любові один до одного так, як це було у перших християн. Творити спільноту Любові.
Вже через пів року після початку зустрічей з благословення настоятеля прокатедрального собору Святого Олександра отця Олександра Гурського молитовна група отримала дозвіл збиратись на спільну молитву у рідному храмі, і, що саме головне, – дозвіл розпочати в парафії євангелізаційну діяльність в якості повноцінної спільноти нашої Церкви.
Першим духівником спільноти став отець Віктор Симон. А на даний час за духовний розвиток спільноти відповідає отець Віталій Квапіш.
Першим проектом новоствореної спільноти став спільний день зосередження для молоді усіх католицьких парафій міста Києва, який допомогли провести друзі спільноти – активна молодь парафії Святого Олександра, молодь з інших київських парафій та християнський гурт «КАНА».
Дату проведення дня зосередження – 7 травня 2006 року – «Еффата» вважає своїм офіційним днем народження, адже саме в цей день про нас вперше почули як про спільноту, хоча тоді ще без свого імені.
На початку серпня 2006 року спільнота пережила свої перші реколекції, під час яких було обрано це особливе ім’я – «Еффата» («Відкрийся!»), яке й визначило подальше покликання спільноти – відкривати людей на Бога та один на одного. («а глянувши на небо, зідхнув та й каже: «Еффата», тобто: «Відкрийся»! І зараз же відкрились його вуха, і розв'язалися зав'язі його язика, і почав він виразно говорити» Мк. 7:34-35). На цих же реколекціях було обрано першого лідера спільноти, заступника лідера та відповідального за фінанси.
За час існування «Еффати» було довірено багато служінь, першим з яких стало щотижневе проведення в рідній парафії молитви Адорації. Ця молитва продовжує відбуватись в нашій парафії щочетверга ось уже понад 10 років.
Також «Еффата» кілька років відповідала за Ялтинську філію Школи християнського життя та євангелізації. Це служіння було довірено спільноті зважаючи на те, що багато членів спільноти були випускниками цієї школи. А деякі і зараз продовжують у ній навчатись.
З 2010 року спільнота «Еффата» регулярно проводила в парафії Святого Олександра недільні молитви Прослави. І хоча на даний час з технічних причин ця молитва не проводиться, але постійно шукаються можливості для її відновлення.
Мінімум один раз на рік силами спільноти «Еффата» проводиться євангелізаційний курс «Альфа», де християни-початківці різних конфесій мають можливість відкрити для себе силу Христової науки, а більше досвідчені – поглибити свої знання про те, ким насправді є для нас Христос.
Ще одним відносно новим служінням спільноти є проведення формаційної групи «Тавор». Це можливість подивитися цікавий фільм на християнську тематику або той, що містить в своєму посиланні християнські аспекти. Цікавий фільм, цікаві розмови за чашкою чаю і, звісно, молитва відкриють для вас світ Тавору. Яке сьогодення християнина і його майбутнє – майбутнє, як в лоні церкви, так і в суспільстві загалом? Якщо ви шукаєте свій шлях, як християнина, шукаєте спільноту в лоні церкві, зустрічі Тавору для вас будуть дуже корисними. Зустрічі відбувається по п’ятницям раз на два тижні в Назаретянському будинку, що у дворі собору св. Олександра, по закінченню вечірньої Служби та молитовних намірів.

Спільнота є відкритою на будь-яке служіння, якого потребує парафія та Церква. Тому на запрошення духовенства регулярно долучаєтья до організації та проведення різного роду заходів, як то чоловічі реколекції, нічні чування чи розповсюдження різдвяних свічок або участь у проведенні Міжконфесійної Хресної Дороги та Ходи На Захист Прав Дітей Та Сім’ї – це те, що також формує служіння спільноти і долучає її до справ і потреб Церкви та суспільства загалом.
Зусилля членів спільноти направлені і на допомогу дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування. Адже християнське виховання дітей – це основа їхнього світлого майбутнього.
Багато років в «Еффаті» діє смс-служіння, що полягає в спільній молитві усіх членів спільноти в тих чи інших особливих інтенціях, які вони отримають через смс-повідомлення. За роки існування цього служіння багато людей свідчили про дію цієї спільної молитви, через яку вони отримали зцілення та інші необхідні для них дари.
Дар спільної заступницької молитви є одним з найбільших дарів «Еффати» нарівні з даром відкриття людей на Бога.
Формація майбутніх членів спільноти «Еффата» відбувається через проходження Семінару Віри, після якого вони мають право зробити свідомий вибір – стати повноцінними членами спільноти або залишатись її друзями.

Обов’язків у членів спільноти «Еффата» небагато, але вони є важливими, оскільки формують в нас справжніх учнів Христа, якими ми покликані бути. Це:
• щоденна особиста молитва;
• щоденне читання Божого Слова;
• перебування в Таїнствах;
• присутність на зустрічах і активна участь у служінні спільноти;
• молитва за спільноту;
• молитва в інтенціях смс-служіння.

Чим Еффата живе зараз:
• ділення;
• спільна молитва;
• служіння своїй парафії;
• спільнотова формація через конференції та регулярні реколекції.

Лідером спільноти на даний час є Павло Лещик. Заступник лідера – Олександр Івашков. Вибори лідера відбуваються щорічно серед постійних членів спільноти.

Загальноспільнотові зустрічі відбуваються щочетверга в Назаретянському будинку, що на подвір’ї собору св. Олександра. Початок о 19:30. Долучитися до зустрічей можуть всі бажаючі, які шукають для себе спільноту в лоні церкви.

Сторінка спільноти у Facebook

Сайт утримується коштом ради Лицарів Колумба св. Олександра (#16626).
Автор матеріалів, якщо не зазначено інше - Ірина Ролінська
Використання матеріалів сайту дозволене виключно за умови розміщення прямого посилання на матеріал або головну сторінку сайту

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer