У Львові відзначили 10 років служіння архієпископа Мечислава Мокшицького

У понеділок, 26 листопада, у Львівській митрополичій Базиліці з нагоди 10-ї річниці свого інгресу архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський відслужив подячну Святу Месу. На урочистість прибули єпископи РКЦ та УГКЦ, численні священики, богопосвяені особи та миряни.

Разом з митрополитом співслужили Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Глава УГКЦ Верховний Архієпископ Святослав Шевчук та єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц, який виголосив проповідь: 

Ти прибув до Львівської Церкви десять років тому, як пастир, на зразок Христа Доброго Пастиря. Ти обрав собі девізом одне слово «Покірність» в ім’я Христа і Його міццю. Ти прийшов до цієї Церкви – упокореної, страждаючої, приниженої і розпізнав те, що важливе, і продовжуєш це робити, бо пастир повинен мати таке розпізнання. (…) Дорогий архипастирю, маєш бути знаком Христа, Він хоче об’явитися через тебе. Дай провадити себе Доброму Пастирю, будь покірний, бо лише тоді зможеш довірених тобі людей привести до Бога.

Апостольський Нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті на завершення Святої Меси привітав митрополита, переказав йому також вітання та благословення від Святішого Отця Франциска:

— Ці 10 років заслуговують на особливу пам’ять Святішого Отця. Ви є свого роду експертом від пап і вам легко і досить природно відчувати їхню присутність, особливо великого св. Йоана Павла ІІ. Я по-особливо відчуваю його присутність у цей вечір, бо він присутній тут між нами по-родинному, майже фізично, адже ви товаришували йому довгі роки, аж до моменту його відходу в обіймах Ангела смерті. Також і папа Бенедикт, якому ви служили і котрий вас номінував на служіння тут. (…) Я хочу подякувати від імені Святішого Отця за те, що ви допомагаєте вашій архідієцезії, як тій бідній вдові, більше того – допомагаєте їй дочекатися онуків, бо Церква жива і ті дві монети продовжують приносити плід. Нехай Господь вас благословляє, дарує вам здоров’я та многії літа, нехай ваша присутність продовжує тішити людей, яким ви тут служите.

Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/11/224748