OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

C, I tydzień psałterza
Kolor szat – zielony
Czytania liturgii Mszy św.
:
Am 8, 4-7
1 Tm 2, 1-8
Ewangeliа: Łk 16, 1-13 lub: Łk 16, 10-13

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał więc go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządzania, bo już nie będziesz mógł zarządzać”.
Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan odbiera mi zarządzanie? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem już, co uczynię, żeby mnie ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę odsunięty od zarządzania”.
Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?” Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty ile jesteś winien?” Ten odrzekł: „Sto korców pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z podobnymi sobie ludźmi niż synowie światłości.
Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.
Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?
Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»

Oto słowo Pańskie.

1. Drodzy Parafianie! Pragniemy przekazać Wam radosną nowinę. W miniona środę 18 września 2019 r. Nuncjusz Apostolski w Ukrainie Klaudio Gugerotti uroczyście ogłosił w naszej konkatedrze, że Ojciec Święty Franciszek naznaczył nowego biskupa pomocniczego dla naszej kijowsko-żytomierskiej diecezji. Został nim ks. Aleksander Jazłowiecki, dotychczasowy Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej. Ks. Biskupowi Nominatowi życzymy siły i wszelkich łask w pasterskim posługiwaniu. Polecamy Jego osobę Chrystusowi Najwyższemu Arcykapłanowi przez wstawiennictwo MB Berdyczowskiej Patronki naszej diecezji.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
● w poniedziałek, 23 września wspomnienie św. o. Pio, kapłana;
● w czwartek, 26 września wspomnienie dowolne świętych Kosmy i Damiana, męczenników;
● w piątek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, kapłana
• zaś w sobotę 28 września wspomnienie dowolne św. Wacława, męczennika.

3. W następną niedzielę 29 września w naszej konkatedrze o godz. 14:30 odbędzie się koncert chóru, który przybył do nas z Włoch – „Ars Nova”. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Informujemy młodzież naszej parafii, że 5 października (sobota) w parafii Najświętszej Maryi Panny – Matko Kościoła (Kijów, bulwar Perowa 1b) odbędzie się III Dekanalny Dzień Młodzieży. Dokładne informacje na temat spotkania umieszczone są na plakatach zawieszonych na tablicy ogłoszeń.

5. Z serca dziękujemy wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, którzy już teraz wsparli remont naszej świątyni. Niech Dobry Bóg stokrotnie to Wam wynagrodzi. Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

6. Informujemy o organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce do Ziemi Świętej w przyszłym roku w dniach 21-28 marca. Informujemy, ponieważ pojawiły się takie pytania, że Msze św. i całość będzie w języku ukraińskim. Po bliższe informacje i program można zgłosić się do zakrystii.

Na tydzień pracy i codziennego zmagania na drodze do świętości przyjmijcie Boże błogosławieństwo!

Duszpasterstwo Polaków przy parafii pw. św. Aleksandra w Kijowie