OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

C, II tydzień psałterza
Kolor szat – zielony
Czytania liturgii Mszy św.
:
Am 6, 1a. 4-7
1 Tm 6, 11-16
Ewangeliа: Łk 16, 19-31

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do faryzeuszów:«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.
Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.
Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”.
Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”.
Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”».

Oto słowo Pańskie.

1. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym (29/09/2019) w naszej konkatedrze o godz. 14:30 odbędzie się koncert chóru „Ars Nova”, który przybył do nas z Włoch. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
● w poniedziałek, 30 września wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
● we wtorek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
● w środę, 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
● w piątek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – święto patronalne Sióstr Honoratek pracujących w naszej parafii.
• zaś w sobotę 5 października wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony w sposób szczególny modlitwie różańcowej. Różaniec Święty będziemy odmawiać wspólnie w naszej konkatedrze rano po Mszy św. o godz. 7:30 oraz wieczorem po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, Niech nie zabraknie na tych nabożeństwach dzieci i młodzieży. Kto nie może przyjść do kościoła niech wspólnie z rodzina odmawia Różaniec w domu.
Przypominamy przy okazji, że za wspólne odmówienie jednej części różańca w kościele czy w gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:
a) Spowiedź sakramentalna (lub stan laski uświęcającej),
b) Komunia święta,
c) Modlitwa według intencji papieża (przynajmniej jeden raz Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).
Do uzyskania odpustu zupełnego konieczne jest także wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

4. W tym tygodniu wypadają również I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Po wieczornej Mszy św. odbędą się stosowne nabożeństwa adoracyjne w kolejności: o powołania kapłańskie i zakonne, wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i do Niepokalanego Serca Maryi. W niedzielę po Mszach św. o godz. 10:00 i 13:00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o 11:45 błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy.

5. Już dzisiaj informujemy, że od 13 października, każdego 13 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 (czyli ok. godz. 18:45) będzie odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej przed Jej figurą, która znajduje się w bocznym ołtarzu naszej świątyni. Już dzisiaj zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

6. Informujemy młodzież naszej parafii, że 5 października (sobota) w parafii Najświętszej Maryi Panny – Matko Kościoła (Kijów, bulwar Perowa 1b) odbędzie się III Dekanalny Dzień Młodzieży. Dokładne informacje na temat spotkania umieszczone są na plakatach zawieszonych na tablicy ogłoszeń.

7. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła jest poświęcony szczególnej modlitewnej pamięci o zmarłych. Można już składać w zakrystii imiona naszych zmarłych tzw. „Wypominki”, za których przez cały miesiąc będzie odprawiana Msza św. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie na kartkach imion swoich zmarłych!

8. W następna niedzielę 6 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na „Caritas”.

9. Z serca dziękujemy wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, którzy już teraz wsparli remont naszej świątyni. Niech Dobry Bóg stokrotnie to Wam wynagrodzi. Jednocześnie w dalszym ciągu prosimy o modlitwę i w miarę Waszych możliwości o wsparcie finansowe tej naszej wspólnej sprawy.

10. Informujemy o organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce do Ziemi Świętej w przyszłym roku w dniach 21-28 marca. Informujemy, ponieważ pojawiły się takie pytania, że Msze św. i całość będzie w języku ukraińskim. Po bliższe informacje i program można zgłosić się do zakrystii.

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na październik:
Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.