Лицарі Колумба

Орден Лицарів Колумба — одне з найбільших світських братств Католицької Церкви в світі.  Від дня свого заснування діяльність Лицарів Колумба зосереджена на взаємодопомозі всередині Ордену, зміцненні родини, захисті і зміцненні віри, допомозі священникам та служінні найбільш нужденним та потребуючим. 

Основні засади Ордену:
    • Милосердя – перший принцип Ордену. Лицарі – це чоловіки віри, які наслідують Христа. Як пригадує нам св. Яків: “Віра без діл мертва.” Саме тому Лицарі присвячують себе ділам милосердя, полегшуючи тягар тих, кому пощастило менше.
    • Єдність – це другий принцип Лицарів Колумба. В єдності сила. Існуючи в середовищі, яке відкрито виступало проти католиків, засновники Ордену спиралися на силу єдності, щоб залишитися непохитними у вірі, виборюючи заслужене місце в суспільстві. І сьогодні Орден використовує цю силу, щоб проголошувати моральні чесноти, що базуються на релігійних засадах, у культурі, яка про них часто забуває.
    • Братерство – це третій принцип Ордену. В ХІХ столітті в Америці страхування життя було фінансово неможливим для багатьох бідних католиків, а соціальний захист не існував. Завдяки Ордену Лицарів Колумба чоловіки могли об’єднуватися разом як браття, щоб допомагати один одному в часі горя, хвороби чи смерті.
    • Патріотизм – це четвертий принцип. Однією з причин заснування Лицарів Колумба було наголосити, що католики – це громадяни, які пишаються своєю країною. Сьогодні Лицарі Четвертого Ступеню при повних регаліях, видимий підрозділ Ордену, служать, щоб засвідчити цінність відданості Богу і Батьківщині, що є наріжним каменем патріотизму. 

Орден був заснований 29 березня 1882 року отцем Майклом МакГівні в Нью-Хейвені, штат Коннектикут, США. На момент заснування Орден налічував лише 27 членів. Сьогодні — це майже 17 тисяч рад в 17 країнах, що об’єднують понад два мільйони чоловіків, що віддають на славу Божу понад 180 мільйонів доларів і 80 мільйонів годин волонтерської праці щорічно. Утримувана Лицарями страхова компанія є однією з двох страхових компаній в світі, що вже понад 100 років безперервно утримують найвищий рейтинг надійності.

Рада Лицарів Колумба №16626 св. Олександра при нашій парафії є першою римо-католицькою радою Києва. Вона була офіційно заснована в січні 2018 року, а фактична діяльність почалася за рік до того. Станом на літо 2018 рада налічує 32 члени, серед програм діяльності — підтримка дитячого будинку, служіння при вівтарі під час мес, активна участь в Pro-Life акціях, допомога нашим священникам та сприяння іншим парафіям в проведенні благодійних акцій, підтримка семінаристів у Ворзелі.

Членом Ордену може стати будь-який чоловік, що є практикуючим католиком і має 18 і більше років.

З питань вступу і членства, а також з будь-яких інших питань стосовно Ордену ви можете звернутися за адресою kofc16626@st-alexander.kiev.ua