Комюніке з 51-го Пленарного засідання Конференції Римсько-католицьких єпископів в Україні

Від 30 листопада до 1 грудня 2018 року у Вищій духовній семінарії у Брюховичах поблизу Львова тривало 51-ше засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні.

Засіданню передували щорічні реколекції католицьких єпископів двох обрядів, які провів отець Роман Лаба OSPPE. Після реколекцій відбулася робоча сесія католицьких єпископів двох обрядів, під час якої було обговорено актуальні проблеми життя Католицької Церкви в Україні. Єпископи написали подячний лист Його Святості Папі Франциску за допомогу постраждалим мешканцям сходу України у межах акції «Папа для України».

У реколекціях і засіданнях брав участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який висловив зауваги та пропозиції щодо роботи Конференції й побажав хороших виборів нових очільників на наступний термін.

На засіданнях Конференції йшлося про актуальні душпастирські проблеми.

Представниця «Kirche in Not» пані Маґда Качмарек розповіла про принципи співпраці єпископату з цієї організацією, яка надає допомогу Церкві в потребі.

Єпископи ухвалили Звернення до вірних про проведення в 2019 році Року подружжя і сім’ї. Ухвалено також Пастирський лист на свято Святої Родини на 30 грудня 2018 року, в якому обговорені деталі Конгресу родин, що відбуватиметься з 20 до 22 вересня 2019 року в Шаргороді й Вінниці, та форми літургійного переживання Року родини.

Про діяльність засобів суспільної комунікації розповіли отець Олексій Самсонов, директор «Радіо Марія», й отець Олександр Зелінський OMI, директор Католицького Медіа-Центру.

Про життя та діяльність чоловічих і жіночих згромаджень доповів єпископ Едвард Кава OFM Conv. Справи, пов’язані з душпастирством молоді, представив єпископ Ян Собіло.

Єпископ Яцек Пиль OMI доповів про низку справ, пов’язаних із діяльністю літургійної комісії.

На завершення засідань відбулися вибори очільників Конференції на новий 5-річний термін. Архієпископ Мечислав Мокшицький подякував єпископам за співпрацю в рамах роботи Конференції.

Новим головою Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні став єпископ Броніслав Бернацький, заступником голови – архієпископ Мечислав Мокшицький, генеральним секретарем – єпископ Віталій Скомаровський, а нотаріусом залишився єпископ-емерит Харківсько-Запорізький Мар’ян Бучек.

Призначено також керівників окремих Комісій.
1. Віровчення – архієпископ Мечислав Мокшицький
2. Катехитична – єпископ Леон Дубравський
3. Літургії та сакрального мистецтва – єпископ Яцек Пиль, єпископ Станіслав Широкорадюк
4. У справах відносин між Церквою та державою – єпископ Віталій Кривицький
5. Загального душпастирства – єпископ Ян Собіло
6. Чоловічих орденів і згромаджень – єпископ Едуард Кава
7. Карітас-Спес – єпископ Станіслав Широкорадюк
8. Засобів суспільної комунікації – єпископ Віталій Кривицький
9. У справах кліру і покликань – єпископ Віталій Скомаровський
10. Душпастирства родин – єпископ Радослав Змітрович, єпископ Ян Нємєц
11. У справах інтегрального людського розвитку – єпископ Леон Малий
12. Туризму й екології – єпископ Антал Майнек
13. Світських – єпископ Броніслав Бернацький
14. Екуменізму – єпископ Віталій Кривицький
15. Жіночих орденів і згромаджень – єпископ Едуард Кава
16. Військового душпастирства – єпископ Станіслав Широкорадюк
17. Душпастирства молоді – єпископ Ян Собіло
18. Асистент руху «Світло–Життя» – єпископ Радослав Змітрович

52-ге пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні призначено на 26–28 березня 2018 року у Львові.

Львів, 1 грудня 2018 року